NEDEN BAKIR İMBİK ?

İmbikler alüminyum, demir, pirinç, paslanmaz çelik veya bakır dahil olmak üzere birçok malzemeden yapılabilir. Ama genelde bakır veya paslanmaz çelik kullanılır.  “Neden üreticiler ekseriyetle bakır tercih eder?” . Neden Bakır imbik kullanmalıyız sorusunun en net cevabı lezzettir.

Bakır, mayşenin fermantasyonu sırasında üretilen kükürt bileşiklerini ve maya hücrelerini emer ve siyanürlerden oluşan toksik bir kimyasal olan etil karbonat üretimini önler. Kükürt bileşikleri çürük yumurta kokusu olarak tabir ettiğimiz kötü bir koku oluşturur. Bu maddeler damıtılmış alkolde tamamen istenmeyen bir durumdur. Bakır ekipman ve kolon damıtıcılarda kullanılan bakır dolgu maddesi bu bileşiklerle tepkimeye girer ve bakır yüzey üzerinde mavi – yeşil renkli bakır sülfat oluşturarak bu kükürtlü bileşikleri sabitler.
Bazı paslanmaz çelik imbik kullanıcıları bakırın bu eşsiz özelliğinden faydalanmak için cihazlarının içerisinde bakır dolgular kullanırlar. Bu sayede de ayrımı doğru yapılmış alkolün sonradan karbon filtre vb. işlemlerden geçirilmesine gerek kalmaz.

Bakır nihai damıtmanın kalitesini ve aromasını iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Nispeten zayıf bir iletken olan paslanmaz çeliğin aksine, bakır ısı transferinde çok etkili bir malzemedir. Isıyı eşit olarak dağıtır ve buharı verimli bir şekilde soğutur. Bunların hepsi bakırı tercih etmemizdeki en büyğk etkenlerdir.

imbik modellerimiz için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz Mağaza.

Kubbe kapaklı imbik modelimize bu linkten ulaşabilirsiniz

bakır imbik

bakır imbik
bakır imbik

twitter

facebook

instagram

Bymonser.com olarak ürettiğimiz imbik modellerimizde, dünyanın en büyük içki üreticilerinin tercih ettiği bakırla yapılmış “geleneksel pot stil” ve “reflux stil” modellerimizi siz değerli hobicilerin beğenisine sunduk.
Bymonser.com olarak standartları belirleyerek ve keşfederek ilerlemek bizim için bir ilkedir. Ürün yelpazemizi her geçen gün geliştirerek ve arttırarak sizlere daha iyi ürün ve kaliteli hizmet verebilmeyi hedefledik. Bu nedenle uygun fiyat ve mutlak müşteri memnuniyeti ilkemizle sizlere sunduğumuz ayrıcalıklardan faydalanmanız için sizleri de bymonser.com’ a bekleriz.
ByMonşer.

Ülkemiz koşullarında artan içki fiyatları siz değerli hobicilerin belini bükmeye devam ediyor. Bymonser.com bu yükü azaltmak ve bakır imbiklerle; organik, düşük maliyetli ve lezzetli içkileri nasıl hazırlayabileceğinizi anlatmak için kurulduk..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir